Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu 2023 z drużyną Morizes we francuskiej Ligue Nationale de Speedway (które już dziś!) – David Bellego zdążył dostarczyć nam swój krótki raport z boksu, w którym zdradził, czy tęsknił za Bydgoszczą i co tak naprawdę myśli o składzie Abramczyk Polonii Bydgoszcz!

Angelika Topolska: Witaj ponownie, David! Tęskniłeś za Bydgoszczą?

David Bellego: Jestem bardzo szczęśliwy, że w tym sezonie wracam do Bydgoszczy. Zawsze uwielbiałem ten tor i świetną atmosferę na meczach z kibicami. Czuję się tu bardzo dobrze.

Czego nauczyła Cię PGE Ekstraliga?

Miałem okazję jeździć z najlepszymi zawodnikami na świecie, dzięki czemu nauczyłem się naprawdę wiele nowych rzeczy. To wszystko pozytywnie wpłynęło na moją karierę.

Nie ma co ukrywać, że miałeś wiele ofert. Dlaczego akurat Polonia?

Bydgoszcz to dla mnie jak powrót do domu. Bardzo dobrze wspominam wcześniejsze dwa sezony w Polonii, zarówno pod względem sportowym, jak i całej atmosfery w klubie.

Aktualnie najczęściej można Cię spotkać jeżdżącego na motocrossie. Czy to Twoja ulubiona forma przygotowań do sezonu?

Tak. Bardzo dużo jeżdżę na crossie, ale to pozwala mi na utrzymanie jak najlepszej formy. Dodatkowo ciężko trenuję fizycznie na siłowni. 

Co myślisz o składzie Abramczyk Polonii Bydgoszcz na sezon 2023?

Mamy bardzo silny zespół, w którym leży ogromny potencjał, by osiągnąć najwyższe cele. Teraz wszystko jest w naszych rękach. Praca zespołowa i determinacja w połączeniu dadzą nam odpowiedź czy skład Abramczyk Polonii Bydgoszcz jest silniejszy, niż rok temu.

Jakie są Twoje cele indywidualne i drużynowe na nadchodzący sezon?

Z Polonią cel jest jasny. Musimy być konsekwentni i na początek awansować do fazy play-off z jak najlepszego miejsca w tabeli. Gdy to osiągniemy będziemy walczyć o złoto. Indywidualne cele to przede wszystkim jazda na jak najwyższym poziomie. Chcę wyjeżdżać na tor i zdobywać jak najwięcej punktów.

Kategorie: News