Emil Maroszek zajął 2. miejsce w 2. finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 250cc.

W zawodach, którego rozegrano w Rybniku reprezentant Abramczyk Polonii Bydgoszcz wywalczył 11 punktów w rundzie zasadniczej i 2 w biegu finałowym (awans do niego wywalczył w półfinale).

To drugi bardzo dobry występ Maroszka w finałach IMP 250cc. Po dwóch rundach ma na koncie 24 punkty i dużą szansę na medal. Na prowadzeniu są Kowolik, Ludwiczak i Mania, którzy mają po 28 punktów. Do rozegrania pozostały jeszcze zawody w Gdańsku (26 września).

Rezerwowym w Rybniku był Adam Putkowski z Abramczyk Polonii Bydgoszcz, ale nie miał on okazji do startu.

1. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa) (1,3,3,3,3) 13+ 1. miejsce w finale
2. Emil Maroszek (Polonia Bydgoszcz) (0,3,3,3,2) 11+ 1. miejsce w barażu+ 2. miejsce w finale
3. Marcel Kowolik (Włókniarz Częstochowa) (3,2,2,2,2) 11+2. miejsce w barażu+ 3. miejsce w finale