Trwają konsultacje, w których mieszkańcy Bydgoszczy wybiorą kolejność realizacji miejskich inwestycji. Bydgoszczanie mogą wskazać do trzech najważniejszych według nich przedsięwzięć, które powinny być realizowane w przyszłych latach. Wśród propozycji jest rozbudowa stadionu Polonii – nowa trybuna na pierwszym łuku.

Konieczność dokonania wyboru wynika z ograniczeń finansowych miasta spowodowanych COVID-19 oraz niekorzystnymi zmianami w prawie krajowym.

Jeszcze w 2018 roku zakładaliśmy, że w najbliższych latach Miasto Bydgoszcz jest w stanie zrealizować wszystkie zadania, które znajdują się na przedstawionej liście. Przez zmiany w prawie krajowym oraz pandemię możliwości finansowe miasta zmniejszyły się w bardzo dużej skali. W 2020 r. na inwestycje miejskich pieniędzy było o ponad 80 milionów zł mniej niż w 2019 r. Z tego powodu chcemy wspólnie z Państwem wybrać kolejność realizacji inwestycji. Każdy z Państwa może wybrać 3 inwestycje, które uzna za priorytetowe – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Głosy możecie oddać na stronie:
https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/771954?lang=pl

Kategorie: News