Przemysław Konieczny to nowy junior Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Jest wychowankiem tarnowskiej Unii. Urodził się 13 czerwca 2001 roku. Licencję „Ż” zdał w 2017 roku. Ma na swoim koncie złoty medal DMPJ i brązowy MMPPK.

Dlaczego Abramczyk Polonia Bydgoszcz?
Polonia to dla mnie idealne miejsce do rozwoju. W składzie jest wielu zawodników, którzy posiadają ogromne doświadczenie i w każdej chwili będę mógł ich prosić o poradę. Jeśli chodzi o klub, to zostałem obdarzony bardzo dużym zaufaniem i dlatego będę chciał się odwdzięczyć jak najlepszymi wynikami na torze.

Jakie masz cele na nadchodzący sezon?
Moje cele na sezon 2022 to oczywiście awans z drużyną do ekstraligi, a jeśli chodzi o cele indywidualne, to zostanie czołowym juniorem ligi i tworzenie z Wiktorem Przyjemskim bardzo dobrej pary juniorskiej. Chciałbym też osiągnąć jak najwyższe pozycje w zawodach indywidualnych.

Skład Abramczyk Polonii został mocno przebudowany. Co o nim myślisz?
Skład na papierze wygląda bardzo dobrze i wydaje mi się być faworytem do awansu. Trzeba jednak pamiętać, że to jest sport i tor tak naprawdę wszystko zweryfikuje.

Jakie masz odczucia względem bydgoskiego toru?
Bardzo lubię bydgoski tor, jest on jednym z moich ulubionych. Bardzo dobrze wspominam jazdę tutaj. Myślę, że po wielu treningach i wjechaniu się, moje wyniki tutaj będą jeszcze lepsze.

Jak wygląda twoje zaplecze sprzętowe i z kim będziesz współpracował w nadchodzącym sezonie?
Moim mechanikiem jest Paweł Rudy, to on będzie zajmował się sprzętem i sprawami organizacyjnymi. Jest on bardzo doświadczoną osobą i mam nadzieję, że nasza współpraca przyniesie efekty. Jeśli chodzi o silniki, to przygotowuje je pan Jacek Rempała, ale w niedalekiej przyszłości pojawią się jednostki od innych tunerów.

JUNIORZY ABRAMCZYK POLONII BYDGOSZCZ W SEZONIE 2022:
– Wiktor Przyjemski
– Przemysław Konieczny
– Bartosz Głogowski (starty w rozgrywkach ligowych od 27 maja)
– Hubert Gąsior
– Aaron Grysiak (250cc)

Kategorie: News