W przyszłym roku powstanie projekt nowej trybuny stadionu Polonii Bydgoszcz. Tym razem czas na zmiany na I łuku. Obecny Sektor A zostanie zbudowany od nowa.

Na pierwszym łuku będzie mogło zasiąść 4,5 tys. widzów. Trybuna będzie przybliżona do toru, co znacznie poprawi komfort oglądania zawodów. Pod nią powstaną nowe pomieszczenia klubowe, sala konferencyjna, a także miejsce na muzeum. Przypomnijmy, że w tym roku wystawę związaną z historią Polonii Bydgoszcz można było oglądać w Operze Nova.

Wyłoniony został projektant – to firma Demiurg z Poznania, która projektowała także trybunę wschodnią. Na przygotowanie całej dokumentacji ma 12 miesięcy. Obie trybuny – na łuku i na prostej zostaną połączone.

Jak informuje Ratusz, kolejność realizacji inwestycji w przyszłych latach będzie uzależniona od sytuacji finansowej miasta oraz możliwości pozyskania wysokiego dofinansowania zewnętrznego. Głos w sprawie najpilniejszych zadań zabiorą także mieszkańcy Bydgoszczy w konsultacjach zaplanowanych pod koniec roku.

Kategorie: News