We wtorek w bydgoskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Jerzy Kanclerz: – „Kropkę nad i” w budowaniu składu postawiliśmy w poniedziałek późnym wieczorem. Drużyna została przemeblowana. Celem jest awans do ekstraligi. Podchodzę jednak z pokorą do innych zespołów, które nie śpią i na pewno będą chciały wygrywać. Wierzę jednak, że wszyscy nasi zawodnicy będą dążyli do tego, by nasz cel osiągnąć.

Rafał Bruski: – Niewątpliwie bydgoszczanie chcą kibicować. Wspieramy jako miasto kilka dyscyplin sportowych. Nie chcę ich rankingować, ale pod względem frekwencji na trybunach numerem jeden jest żużel. Cieszę się, że pan Jerzy Kanclerz, który kilka lat temu podjął się próby ratowania bydgoskiego żużla, konsekwentnie, krok po kroku to realizuje. Jak to w sporcie – są zwycięstwa i porażki. Przychodzi ten moment, kiedy coraz odważniej można myśleć o tym, że może to już ten czas, by wrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Tego życzę i trzymam kciuki.

Czesław Abramczyk: – Dziękuję za to, że nasza firma rodzinna może wspierać tak zacny klub, jakim jest Polonia Bydgoszcz. Żużel to sport nr 1 w Bydgoszczy. Chcielibyśmy być w ekstralidze, chcielibyśmy, by mogli państwo się dobrze bawić, żeby to była przyjemność chodzić na ulicę Sportową.

Kategorie: News