Żużlowy mistrz Świata z sezonów 2019 i 2020 znalazł się na liście nominowanych 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski Roku 2020. Zawodnik MOJE BERMUDY Stali Gorzów jest także triumfatorem ubiegłorocznego głosowania Przeglądu Sportowego i telewizji Polsat. Uroczysta gala zaplanowana jest na 9 stycznia w Warszawie.

Wśród piętnastu nominowanych znaleźli się m.in. Robert Lewandowski (zwycięzca Ligi Mistrzów, najlepszy piłkarz Europy), Jan Błachowicz (mistrz Świata UFC), Iga Świątek (mistrzyni French Open) czy reprezentant sportów motorowych – Kajetan Kajetanowicz.

Głosować będzie można za pośrednictwem SMS, na stronie internetowej https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/, a także za pomocą kuponów. Część online zakończy się 31 grudnia 2020 roku o godz. 12:00. Głosowanie za pośrednictwem SMS – 8 stycznia o godz. 16:00. Głosowanie za pośrednictwem kuponów drukowanych w „Przeglądzie Sportowym” oraz „Fakcie” zakończy się 24 grudnia 2020 (data publikacji ostatniego kuponu w „Przeglądzie Sportowym”).

Lista nominowanych 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski Roku 2020:

Jan Błachowicz (mieszane sztuki walki)
Jan-Krzysztof Duda (szachy)
Magomedmurad Gadżijew (zapasy)
Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
Wilfredo Leon (siatkówka)
Robert Lewandowski (piłka nożna)
Natalia Maliszewska (short-track)
Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
Kamil Stoch (skoki narciarskie)
Iga Świątek (tenis ziemny)
Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
Katarzyna Wasick (pływanie)
Bartosz Zmarzlik (żużel)

W poprzedniej edycji Bartosz Zmarzlik okazał się lepszy od Roberta Lewandowskiego i Pawła Fajdka. Czołową „piątkę” uzupełniła sztafeta kobiet 4x400m (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) oraz Dawid Kubacki.

Wyniki 85. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski Roku 2019:

Bartosz Zmarzlik (żużel) 98 327
Robert Lewandowski (piłka nożna) 75 785
Paweł Fajdek (lekkoatletyka) 59 428

Kategorie: News